Zwiedzanie terenu odbudowy Pałaców Saskiego i Brühla przedłużone
Ścieżka edukacyjna „Wokół piwnic Pałaców Saskiego i Brühla” cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, dlatego przedłużamy możliwość jej odwiedzenia o kolejny miesiąc. Wszystkich, którzy chcą zobaczyć historyczne mury międzywojennych siedzib Sztabu Generalnego WP oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych i poznać ponad 300-letnią historię tego miejsca, zapraszamy do zapisów na bezpłatne zwiedzanie z przewodnikiem do 27 października 2024 r. włącznie.
Bezpłatne zwiedzanie Pałacu Saskiego – jak się zapisać?
Zwiedzać ścieżkę edukacyjną można zarówno indywidualnie (także w mniejszych grupach, np. z przyjaciółmi czy rodziną), jak i w grupach zorganizowanych (np. wycieczki szkolne, instytucje).
Aby zapisać się na zwiedzanie indywidualne, wystarczy wybrać dogodny termin w systemie rezerwacyjnym, a następnie potwierdzić rezerwację otwierając link aktywacyjny wysłany na adres e-mail. Do wyboru są piątki – od godz. 15:00 do 19:00 - oraz soboty i niedziele – od godz. 10:00 do 18:00, przy czym ze względu na coraz krótszy dzień w ostatnie dwa piątki października zwiedzanie kończy się już o godz. 18:00.
Zwiedzających w grupach zorganizowanych zapraszamy do umówienia terminu – od poniedziałku do czwartku w godz. 10:00-17:00 oraz w piątki w godz. 10:00-15:00 - drogą mailową.
Zwiedzanie jest w pełni bezpłatne oraz ze względów bezpieczeństwa objęte limitem liczby miejsc. Ostatni dzień zwiedzania w tym sezonie: 27 października 2024 r.
„Wokół piwnic Pałaców Saskiego i Brühla”
To już drugi sezon zwiedzania ścieżki edukacyjnej wytyczonej na terenie odbudowy zachodniej pierzei pl. Piłsudskiego. W tym roku, oprócz znanych z poprzedniego sezonu odsłoniętych reliktów Pałacu Saskiego, zwiedzający mają okazję zobaczyć z bliska również teren dziedzińca i oficyn Pałacu Brühla, który archeolodzy przebadali w 2023 r. – po raz pierwszy od wysadzenia pałacu w powietrze w grudniu 1944 r. Licencjonowani przewodnicy pokazują teren inwestycji od kuchni i w telegraficznym skrócie (o telegrafie też będzie mowa!) przybliżają najciekawsze momenty ponad 300-letniej historii tego miejsca, czyli zespołu Pałaców Saskiego i Brühla oraz kamienic przy ul. Królewskiej, a także sąsiedniego Ogrodu Saskiego i pl. Piłsudskiego. Podczas 50-minutowej trasy zwiedzania uczestnicy ścieżki dowiedzą się między innymi, w którym miejscu mieszkał Fryderyk Chopin, a w którym marszałek Piłsudski, a także gdzie działało kasyno i gdzie znaleziono szczątki warszawskiego „wampira”. Jak zapewniają nasi edukatorzy, nie zabraknie również wątków romantycznych, dyplomatycznych czy wywiadowczych, więc każdy znajdzie tu coś dla siebie.
Zapisy na zwiedzanie: STRONA REZERWACJI ŚCIEŻKI